Jarný beh

Autor: Miriam Tichá | 5.10.2015 o 12:57 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  99x

Raz, ešte keď som bola v Dánsku, bola jar a ja som išla behať, nech sa nepovie, že nič pred letom nerobím, a okrem toho pľuhy vianočné koláčiky boli na mne ešte stále nalepené.

     Tak si bežím lesíkom, všade samý voňavý narcis a dánsky podivný biely burinový kvet až to môj alergický nos skoro neprežil, vtáctvo štebotalo o dušu spasenú a slniečko svietilo.

    Keď som sa teda po zabijackých spartanských kilometroch vracala, tak len zrazu počujem čosi, ehm... zavýjanie to nebude, volanie o pomoc tiež nie, aha.... dakto sa krvopotne snaží zo seba dostať operný bas. Také tu ešte nebolo ... Cez slzy zalepené peľom pozerám ako sa spoza zákruty vyšobalí klučina, maličká a vychudnutá, sluchátka asi tak dvakrát také ako hlava. Mohol mať asi dvanásť. Dobre, hodím poker face, nech ho chudáka akože nestrápnim, lebo nešťastník nevedel, že za zákrutou dakto bude a len čo ma zbadal, totálne zamĺkol.

      Ako sa k sebe blížíme, mňa odrazu hrozne zaujíma mobil a sánkami mi šklbe, kurník, ešte pár krokov, žmúrim oči a hľadám... ktovie čo, akože niečo po vreckách bundy. Nuž, bolo tam prázdno ako pred výplatou. Ako sme sa míňali, tak som akože hodila krátky pohľad, ono to chcelo byť povzbudivé verte mi, ale on proste, vystrašené deco, páperové vlásky strapaté a červeň v tvári taká ako mal ten spálený Američan v Lilo a Stitch. Hanbím sa strašne ale rozchechtala som sa jak stará hyena, som si aj tak pripadala .... ešte mi aj slzy tiekli, ale darmo budeš decku vysvetľovať, že som alergická na všetko kvitnúce....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto dal policajtom indície o uplácaní poslancov z Gorily?

O úplatkoch pred policajtmi rozhovorila pravdepodobne Zuzana Martináková, ale iba mimo záznam. Na oficiálnom výsluchu podozrenia nepotvrdila.

TECH

Štyri tipy ako míňať menej dát na iPhonoch

Ak vždy príliš skoro prečerpáte mesačný limit dát, vyskúšajte niektorú z týchto rád.


Už ste čítali?